header.jpg

Życzliwość pisana długopisem 3D

Utworzono: wtorek, 29, listopad 2022

281122 u25 listopada na świetlicy szkolnej było „trójwymiarowo”.  Dzieci z klas pierwszych na świetlicy szkolnej uczestniczyły w warsztatach „Dzieci – dzieciom: Breloczki pełne życzliwościtworzone długopisem 3D”, zorganizowanych przez Szkolny Klub Wolontariusza „Serce-Sercu”w ramach obchodów Dnia Życzliwości.

W świat „magicznego długopisu” wprowadził ich kolega z klasy 5 – Antoni Koncewicz.  Antek zapoznał świetliczaki z zasadami działania długopisu 3D, pokazał jak prawidłowo wymienić filament i o czym należy pamiętać w pracy z tym urządzeniem oraz jak prosta i ciekawa może ona być. Następnie nadzorował młodszych kolegów i koleżanki w samodzielnym wykonaniu breloczków w kształcie uśmiechniętej buźki. Dzięki technologii 3D rysunki zmieniały się w przestrzenną strukturę, którą po chwili można było zabrać ze sobą do domu.

Długopisy 3D to część projektu „Laboratoria przyszłości”.

Zajęcia te były nie tylko świetną zabawą i niesamowicie wciągającą atrakcją, ale również żywą lekcją życzliwości, dzielenia się swoją wiedzą i pasją z młodszymi. Brawo Antek!

Ponadto w taki niecodzienny sposób pierwszoklasiści usprawniali percepcję wzrokową, pobudzali kreatywność, wyobraźnię, doskonalili umiejętności manualne, a także kształtowali precyzję i dokładność. Przyznajcie sami …  też chcielibyście spróbować :P

Efekty podróży pierwszoklasistów po przestrzennej krainie 3D można podziwiać poniżej:

https://tiny.pl/wdn73

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach 😊

Karolina Krawczyk

Paulina Sulikowska

#LaboratoriaPrzyszlosci