header.jpg

Teresin, moje miejsce...

Utworzono: poniedziałek, 22, maj 2023

DSC00610

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody 50 rocznicy gminy Teresin i 200 rocznicy Teresina.

W związku z tym jakże ważnym wydarzeniem zorganizowana została akcja „Teresin, moje miejsce…”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali wyjątkowo piękne prace plastyczne. Przedstawiają one znane i lubiane miejsca w Teresinie. Zgodnie z hasłem przewodnim „Teresin to miejsce, w którym mieszkamy, uczymy się, pracujemy, rozwijamy pasje i zainteresowania” zilustrowano szkołę, Bazylikę, pałac, stadion, stację PKP, bibliotekę, TOK, okoliczny las a także park rekreacyjno-wypoczynkowy w Granicach. Dzieci wykazały się pomysłowością, poczuciem estetyki oraz umiejętnością zastosowania różnorodnych technik plastycznych.

22052023 1

     Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów przygotowano kilka ekspozycji twórczości dzieci. Jedna z wystaw, do obejrzenia której szczególnie zachęcamy znajduje się w galerii „Poczekalnia” na Dworcu TO.Kultura! Zapraszamy również do obejrzenia prac na holu przy wejściu głównym w obu budynkach szkoły. Dodatkowo cała akcja podsumowana została w prezentacji multimedialnej.

 ZOBACZ prezentację

  Cieszymy się, że nasza szkolna społeczność tak aktywnie włączyła się w celebrację bardzo ważnych dla Teresina rocznic. Dziękujemy!

Koordynatorzy akcji

Dorota Domańska

Karolina Kalbarczyk- Gmurek