header.jpg

„ZAELEKTRYZOWANI”

Utworzono: wtorek, 07, maj 2024

IMG 20240425 WA0000

22 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie uczestniczyli w niecodziennej lekcji pt. „Zasady fizyczne i kwasy chemiczne”. Z zachwytem oglądali różnorodne eksperymenty fizyczne i chemiczne, ale najwięcej emocji było podczas zabaw z ciekłym azotem, helem i wodorem.

Podczas tej niezwykłej lekcji, uczniowie na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, który zmienił ich wysokość głosu podczas próby mówienia.  Zobaczyli wybuch wytworzonego domowym sposobem wodoru, świecenie gazów, gdy przepływa przez nie prąd elektryczny. Obserwowali także doświadczenia z użyciem mieszanki propan-butan oraz lewitującą piłkę. Uczniowie chętnie brali udział w konkursach zręcznościowych, poznali dużą kolekcję rekwizytów, m.in. krzesło fakira! Po skończonej lekcji młodzieży towarzyszyło dużo pozytywnych emocji i wrażeń. Przedstawiona prezentacja spodobała się wszystkim uczestnikom. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne, edukacyjne, zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Dzięki czemu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas. Animator dowiódł, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna!

IMG 20240426 WA0002

Dziękujemy Grupie „Zaelektryzowani” za ciekawy pokaz doświadczeń i eksperymentów. Pokazy różnorodnych doświadczeń stanowią doskonałe uzupełnienie lekcji szkolnych, a głównym ich celem jest zainteresowanie młodzieży fizyką i chemią.

Bożena Bęzel

nauczycielka fizyki