header.jpg

II EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI TEATRALNEJ I KABARETOWEJ

Utworzono: poniedziałek, 13, maj 2024

442386689 987886206457324 3942601152598322143 n

Za nami II edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Teatralnej i Kabaretowej. Uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Teresin pan Marek Olechowski, który objął konkurs honorowym patronatem oraz pani Ewa Sobota, dyrektor szkoły.

Jury w składzie: Artur Barciś, aktor teatralny i telewizyjny oraz Monika Ziółkowska, wokalistka Opery i Filharmonii Podlaskiej, oceniało artystów w dwóch kategoriach wiekowych 4-6 oraz 7-8. Młodzi artyści zaprezentowali utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Artura Andrusa, Urszuli Sipińskiej czy Katarzyny Groniec. Usłyszeliśmy także ciekawe interpretacje piosenek musicalowych. Uczestnicy wzbogacili prezentacje o kostium i rekwizyt, co niewątpliwie pozytywnie wpłynęło na ogólny wyraz artystyczny. Po prezentacjach odbyły się warsztaty teatralne i wokalne dla wszystkich uczestników prowadzone przez jurorów.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazły się dwie uczennice Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie. Jury, po wysłuchaniu uczestników, przyznało w kategorii klas 7-8: II miejsce Marcelinie Więsek, klasa 8a, III miejsce Amelii Modrzewskiej, klasa 8a.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie, Urząd Gminy w Teresinie oraz Kino ODEON w Sochaczewie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w tym wspaniałym wydarzeniu oraz nauczycielom i rodzicom za odpowiedź na nasze zaproszenie i przygotowanie dzieci do konkursu. Już dziś zapraszamy za rok.

źródło: SP w Szymanowie