header.jpg

„Piękna nasza Polska cała”

Utworzono: poniedziałek, 03, czerwiec 2024

20240426 08294226 kwietnia w naszej szkole odbył się długo przygotowywany projekt pod nazwą „Piękna nasza Polska cała”.  W tym roku szkolnym nauczyciele pracujący w klasach 1-3 zaproponowali inny niż tradycyjny sposób obchodów Świąt Majowych.

Celem projektu było zapoznanie uczniów klas młodszych z mapą Polski oraz przekazanie najważniejszych informacji dotyczących usytuowania, przeszłości historycznej oraz charakterystycznych cech danego regionu.

IMG 20240529 WA0015

Szkolny korytarz zamienił się w wystawę zdjęć i eksponatów poświęconych siedmiu regionom Polski. Uczniom przybliżono następujące tereny: Mazowsze, Pomorze, Warmia i  Mazury, Podlasie, Wielkopolska, Śląsk, Małopolska. Każda klasa zwiedzała wyżej wymienione ekspozycje z przewodnikiem, który w szczegółowy i interesujący sposób opowiadał o poszczególnych regionach naszego kraju.

Podróż po danym regionie kończyła się quizem, który sprawdzał wiedzę ogólną o  Polsce. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi klasa otrzymywała fragment mapy Polski. Celem dla każdej klasy było zebranie siedmiu części, które po ułożeniu przedstawiały Polskę.

20240426 081643

Po zakończeniu podróży z przewodnikiem uczniowie otrzymali pakiet zadań sprawdzających wiedzę o naszej ojczyźnie.

Uzupełnieniem obchodów Świąt Majowych było wyświetlanie w klasach filmów edukacyjnych o Polsce, nauka piosenek oraz recytacja wierszy.

Dużym zaskoczeniem dla organizatorów było widoczna ciekawość i zaangażowanie uczniów projektem „Piękna nasza Polska cała”

Mamy nadzieję,  że ta forma obchodów będzie powielana w najbliższej przyszłości i  również będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

Organizatorzy